Epoksi Kaplama

Epoksi Kaplama son yıllarda tercih edilen en sağlam ve en şık zemin kaplamalardandır. Her mekanda kullanım imkanı olan bu zemin kaplamalar dekoratif özelliği sayesinde uygulandığı alanlara bambaşka bir güzellik katmakta. Sonsuz renk seçeneği olan bu ürünlerde renk kombineleri ve desenler de yapılabilmektedir.

Ayrıca tasarımlarında bizzat söz sahibi olunarak istenen şekil veya amblem de konulabilmektedir. Dayanıklı malzemelerden üretilen Epoksi Kaplama uzun süreler geçmesine rağmen ilk alındığı gün kadar temiz ve sağlam kalabilmektedir. Özellikle darbelere karşı büyük direnç göstermektedir.

İnsan yoğunluğunun çok olduğu fabrikalar, atölyeler, showroomlar ve AVM’ler de çok tercih edilen bir zemin kaplama biçimidir. Ayrıca su ve her türlü sıvıya karşı dayanıklı olan bu zeminler asla zarar görmezler. Epoksi Kaplama tercih edilmesi için birkaç özellik sıralamak gerekirse;

  • Mekânın dekoru açısından çok şık ve estetik bir görüntü sergiler.
  • İstenilen zevkte renk seçenekleri ve tasarım yapabilme imkânı vardır.
  • Her türlü darbeye karşı korunaklıdır.
  • Kolay temizleme özelliğine sahiptir.
  • Uygulanmasında hiçbir boşluk kalmadığı için bakteri üretimi söz konusu değildir.
  • Yüksek derecede ısı ve ses yalıtımı sağlar
  • Montajı yapıldıktan sonra uzun yıllar bakım işlemine gerek yoktur.
  • Fiyatı Ucuz Özelliği Fazla

Epoksi Kaplama bir kere zemine uygulandıktan sonra uzun yıllar korunaklı olarak kalmaktadır. Diğer zemin malzemeleri gibi her yıl bakım ve onarım gerektirmez. Sağlık açısından her türlü teste giren ve tam bu alan bu malzemeler asla sağlık sorunları yaratmazlar. Sağlık açısından son derece uygun ürünlerdir.

Kanserojen madde içermezler. Dayanaklılık testlerinden başarılı ile geçen Epoksi Kaplama sağladığı özellikler ile son derece korunaklıdır. Çok ağır işlemler uygulanmadığı sürece bozulma veya kullanılmama durumu söz konusu değildir. İster kendi tasarımlarınız isterseniz katalog yolu ile seçeceğiniz tasarımlar sayesinde zeminlere bambaşka bir hava geliyor.

Mekana yeni girecek insan için şaşırtıcı, alışkan olan insan içinse son derece beğeni sunacak bu kaplamalar kısa sürede zemine uygulanarak kullanıma hazır hale gelebilmektedir. Sağladığı onca avantajın yanında diğer kaplamalara oranla daha uygun fiyat garantilerinde bulabilmeniz mümkündür.