Otopark Epoksi Zemin Kaplama

Otopark Epoksi Zemin Kaplama uygulamaları ile otoparkların sorunları bitiyor. Otopark zeminleri her zaman sorunlu alanların başında gelmektedir. Kullanım sürekliliğinin fazla olması ve araç lastiklerinin aşındırma ve yıpratma payları yüksek olduğu için, otoparklardaki zeminlere daha dayanıklı ve kullanışlı malzemelerden imal edilmiş bir zemin döşemesi uygulanması gerekir. Beton dökme, paket taş dizme, asfalt atma, mıcır dökme gibi zemin kaplamaları çok fazla dayanıklı olmadığı gibi kullanışlı da olmamaktadır.

Otopark hizmet sektöründeki en önemli alanlardan biridir. Çünkü insanlar arabalarını güvenle bırakacakları yerler ararlar bu güvenin oluşması için ise otoparkın fiziksel alanının kullanışlı ve müşterisine cazip gelen bir halde olması gerekmektedir. Eğer dikkat ederseniz AVM otoparkları genelde otopark Epoksi zemin kaplama malzemeleri kullanırlar.

Bunun psikolojik bir alt yapısı da vardır. Müşteri AVM içinde rahat dolaşsın ve arabasını düşünmesin diye otoparka çok önem verilir. Bu yüzden de otopark Epoksi zemin kaplama uygulamasına başvururlar. Hem maliyet daha düşük olur hem de güven sağlarlar. Bu sistemin özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Kolay temizlenme özelliği sayesinde kir tutmaz ve her daim temiz bir görünüm sergiler.
  • Otopark Epoksi zemin kaplama sisteminden bir kere yaptırdığınız taktirde artık ömürlük bir kullanım imkanı sağlarsınız.
  • Sürekli bir bakım ve tadilat masrafı çıkartmaz, uğraştırmaz.
  • Her türlü darbeye ve aşınmaya karşı korunaklı yapılmıştır. Dayanıklılık gücü çok yüksektir.
  • Üzerinde kayma veya düşme gibi durumlar asla yaşanmaz.
  • Yalıtım malzemesi ile üretildiği için su değmesi veya başka sıvılar dökülmesi kesinlikle yapısını bozmaz.
  • İstenilen renk ve desende uygulanabilir.
  • Özellikle büyük otoparklarda katlar ve ok işaretleri gibi simgeler zemin üstünde uygulanarak alan kazanılabilir.
  • Çok kısa sürede uygulaması yapılan otopark Epoksi zemin kaplama sonrasında tekrar faaliyete geçilir.

Otoparkın Kalitesi Zeminden Başlar

Açık ve kapalı otoparklarda Otopark Epoksi zemin kaplama uygulaması farklılık göstermektedir. Kapalı otoparklarda 1mm gibi bir özellik işlev görürken, açık otoparklarda bu kalınlık 2.5 mm boyutlarında işlev görmektedir. Açık otoparklarda ve araç rampalarında daha çok ‘zımpara yüzey Epoksi kaplaması kullanımı’ yapılmaktadır.