Epoksi Macun

Epoksi macun; güçlü dayanma ve yapıştırma özelliğine sahip, çökme yapan alanların önüne geçmek için uygulanan kuvvetli bir macun işlevi görmektedir. Kimyasal maddelere, suya ve her türlü sıvıya karşı yüksek direnç gösterir. Daha iyi sonuçlar alınmak istenirse kalın katlar halinde uygulanması tavsiye edilir. Yüzeyde oluşan küçük ve orta boydaki çatlakları tamamen kapatma özelliğine sahiptir. Her alanda kullanılabilen Epoksi macun, fiber teknelerdeki hasarları yok etmek için de kullanılabilir. Hasarlı bölgelere birden uygulama yapılmasında sonuç alınamayabilir. Öncelikle yüzeylerin gerekli hazırlıkları yapılmalıdır.

  • Öncelikle uygulama yapılacak yüzey azami şekilde temiz bir hale getirilmelidir.
  • Metal yüzeyler için kumlama işlemi yapılmalı sonrasında ise Epoksi anti korozif astar ile işlem uygulanmalıdır.
  • Ahşaplarda ise Şeffaf Emprenye astar  tercih edilmelidir.
  • Biraz Epoksi macun ile aynı oranda Epoksi macun sertleştirici karıştırılarak 10 – 15 dakika bekletilmelidir. Sonrasında spatula veya mastar ile hasarlı bölgeye işlem yapılmalıdır.

Epoksi Macun İçin Gerekli Bilgiler

Epoksi macun uygulanan bölgenin kuruması 24 saat sürmektedir. Başka katlar atılmak için 24 saat beklenmesi gerekir. Epoksi macun en yüksek direncine 5 – 6 günde ulaşmaktadır. 1 ve 2 kiloluk ambalajlarda satılan Epoksi macunlar Spatula, macun çeliği veya mastar yardımı ile kullanılmalıdır. Kesinlikle çıplak elle temas edilmemelidir. Yüz ve gözlerden uzak tutmak gerekmektedir. Çocukların kullanımı kesinlikle yasak olan bu ürünü çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklamak gerekir. Vücudun hassas bölgelerine teması halinde hemen hekime başvurmak gerekmektedir. Bu ürünler ile alakalı piyasada bir çok sahte marka ve taklit ürün vardır. Epoksi macun belirlenmiş belli bir fiyat üzerinden satılmaktadır. Macunun işe yaraması için kesinlikle üzerinde belirtilen kullanma talimatlarına uymanız gerekmektedir. Gerekli şartları hazırlamadan kullandığınızda hiçbir sonuç alamayacaksınız.