Mortar Epoksi Astar

Geniş yüzeylerde  ve dar alanların tümünde kullanılan bir yapısı olan mortar epoksi astar, fazlasıyla kullanışlı bir yapıya sahiptir. Genelde yapılandırıcı ve onarıcı bir yapısı bulunmaktadır ve böylece zemindeki tüm sorunlar mortar epoksi astar ile çözüme ulaşmaktadır.

Genelde mortar epoksi astar;

  • Epoksi uygulanacağı bölgelerdeki segragasyon boşluklarını doldurarak uygun bir zemin hazırlar.
  • Zemini düz bir hale getirerek, tam istenilen bir ölçüde bir tabaka oluşturur.
  • Aderans arttırıcı bir özelliği bulunmaktadır.

Ayrıca üzerine uygulanması için hazırlanan epoksinin, çok daha uzun bir kullanıma ve dayanıklılığa gelebilmesini sağlamaktadır.

Bunun gibi nedenlerle mortar epoksi astar oldukça faydalı ve özellikle bozuk zeminleri düzeltici etkisiyle oldukça faydası bulunmaktadır. Bu sebeple, epoksi uygulanacak bölgeyi hazırlayan ve sorun çıkartmayacak unsurları bulunduran güçlü bir etkisi bulunmaktadır.

Mortar Epoksi Astar Kullanım Alanları

Genel olarak zemini düzgünleştiren ve kusurlarını örterek düz bir tabaka haline getirmesiyle, birçok alanda kullanılmaya uygundur. Mortar epoksi astar;

Gevşek betona uygulanabilir. Böylece gevşek beton sertleşerek kalın bir hal alır. Beton sağlam bir hal alarak eski formuna kavuşur.

Özellikle epoksi uygulaması için mükemmel bir oluşuma sahiptir. Aderans attırıcı özellik burada devreye girmektedir. Böylece epoksinin zemin üzerine çok daha iyi bir şekilde tutunmasını ve kolay bir şekile uygulanmasını sağlar.

Mortar epoksi astar böyle çeşitli avantajlara ve imkanlara sahip bir üründür. Genelde epoksi kullanılmadan önce zeminin düzelmesine öncü olan bir yapıya sahiptir. Böylece kaliteli bir formasyon içerisinde zeminde aderans özelliği ile epoksi için mükemmel bir zemin ortamı hazırlanmış olur.

Mortar Epoksi Astar Diğer Özellikleri

Özellikle bir beton üzerinde yapıcı bir görevi bulunmaktadır. Bu sayede mortar epoksi astar;

  • Çukurların,
  • Aşınmaların,
  • Yüzey dengesizliklerinin,
  • Çatlamaların,
  • Zedelenmelerin

düzeltilmesine ve düz bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede mortar epoksi astar kusurları telafi etmesiyle, epoksi kullanımı için kusursuz bir ortam hazırlamaktadır. Ayrıca mortar epoksi astar özelliklerinde dikkat edilmesi gereken husus en az  1 hafta boyunca ağır yüklerin mortar epoksi astar uygulandığı bölgeye konulmamasıdır. Böylece çok daha sağlıklı bir iş yapılmış olunur.