Epoksi Ara Kat Kaplama

Epoksi ara kat kaplama film tabaka kalınlığı istenen zeminlerde uygulanmaktadır. Genellikle endüstriyel alanlardaki kaplamalarda tercih edilir. Epoksi ara kat kaplama uygulaması ile sürtünmeler ve aşınmalara karşı dayanıklılık artırılır. Ayrıca ara kat uygulamasından sonra üst kat daha düzgün ve sağlam bir yapışma imkânı sunar.

Epoksi zemin kaplamaları genellikle endüstriyel iş yerlerinde ve insan trafiğinin fazla olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Bu zemin kaplaması dayanıklı bir malzemeden üretilmiştir. Epoksi ara kat kaplama daha da güçlendirilerek uygulanmaktadır. 3 kat şeklinde uygulanan bu zemin kaplaması ara kat sayesinde daha sağlam bir kalite elde edecektir.

Ayrıca üst kat epoksi zemin kaplama işlemi de daha basit ve düzgün bir uygulama haline gelecektir.

  • Epoksi kullanımlar son dönemlerde iyice yaygınlaşmıştır. Avrupa’da insanların fazla kullandığı mekanlarda bu epoksi zemin kat uygulamalarının kullanılması çok fazladır.
  • Hem ekonomik açıdan daha uygun olan bu sistem hem de dayanıklılık açısından çok yüksek kalitededir.
  • Sürtünme, aşınma gibi insani etkilere karşı direnç gösterdiği gibi üzerinde herhangi bir eşyanın da geçişine karşı dayanaklılık gösterecektir.
  • Kolay temizlenmesi ve anti bakteriyel olması dolayısıyla son derece kullanışlı bir üründür.
  • Ayrıca bu zemin kaplamalarında herhangi bir sınırı da yoktur.

Artık Zeminler Konuşulacak

Epoksi ara kat kaplama uygulaması ile zemin kaplamanın daha işlevsel yapılmasının önü açılmaktadır. Hem de ses ve ısı yalıtım gibi son derece gerekli olan izolasyon sistemi de böylece üst seviyelere çıkarılmış olacaktır.

Son dönemlerin en çok tercih edilen ve her alana uygulanma şansı olan bu zemin kaplama ürünleri aşınmaya ve sürtünmeye karşı büyük direnç gösteren malzemelerden yapılmıştır. Ölçüsü alınan ve malzemesi hazırlanan yerin Epoksi zemin kaplama işlemi kısa bir zamanda yapılabilmektedir.

Böylece hem zamandan kazanmış olursunuz hem de dayanıklı bir zemin kaplama sistemine sahip olmuş olursunuz. son derece kullanışlı olan bu ürün girdiği bütün dayanıklılık testlerinden başarı ile çıkmıştır. Sağlık açısından hiçbir tehlikesi yoktur. Epoksi ara kat kaplama işlemi daha fazla dayanıklılık ve üst katın işlev hızını ve görselliğini yansıtacaktır.