Emprime Epoksi astar; Epoksi zemin uygulanacak alanın ideal duruma getirilmesi için ön hazırlıkta çekilen astardır. Gevşek beton zeminleri daha sağlam ve sıkı bir hal almasında yardımcı olur. Ayrıca zemindeki tozu ve pürüzleri de yok ederek Epoksi zeminin uygulanmasını kolaylaştırır.

Epoksi zemin uygulaması gerçekleşen alan ise son derece şık ve kullanışlı bir hale gelmektedir. artık dünyada bir çok işletme ve bireysel konutlar Epoksi zemin uygulaması ile yaşam alanlarına büyük katkı sağlamaktadır. Normal zemin uygulamalarından daha farklı olan Epoksi zeminler mekâna daha farklı bir hava katmaktadır.

Öncelikle Epoksi uygulanacak alının Emprime Epoksi astar ile mükemmel bir hale getirilmesi gerekmektedir. Bu işlem uygulanmadı takdirde zeminden istenilen verim alınamamaktadır. Kesinlikle Epoksi zemin sahibi olmak isteyen kişiler firmaların bu hizmetini takip etmeleri gerekir. Yoksa kısa bir süre sonra zemin kullanılmaz hale gelebilir. Epoksi zemin uygulamanın en avantajlı yanları ise;

  • Temizliğinin çok kolay olması
  • Şeffaf bir yüzey oluşturmak veya sınırsız renk seçenekleriyle renkli bir zemin meydana getirmek
  • Zemine dekoratif özellikler yüklemek
  • İstenilen her tasarımı kolayca uygulayabilmek
  • Yaşam alanlarına daha sağlam ve uzun süre dayanan bir zemin oluşturmak
  • Ekonomik açıdan daha karlı bir işlem uygulamak
  • Isı yalıtımı sağlarken aynı zamanda yeni bir görünüm elde etmek

Epoksi Şartları Önem Arz Eder

Bu ve buna benzer daha onlarca özelliği olan Epoksi zemin için Avrupa ve dünya çapında bir kalite ve kullanım rahatlığı belgesi bulunmaktadır. Özellikle insan trafiğinin çok olduğu yerlerde bu tür işlemler uygulanmaktadır. Son derece dayanıklı ve kullanışlı olan bu sistemin direncini arttırmak için muhakkak Emprime Epoksi Astar gerekmektedir.

Çünkü yüksek ısı ve ses yalıtımları ile üretilen Epoksi zeminler, her türlü darbeye de korunaklıdırlar bu korunaklı ve yüksek kaliteli malzemenin daha fazla kullanımı için kesinlikle hiçbir adım atlanmamalıdır. Yapılacak bir küçük yanlış Epoksi zeminin kullanımını kısaltacaktır.

Epoksi konusunda uzman olan firmalardan destek almak daha yararlı olacaktır. firma uygulama sonrasında her hangi bir durumda servis hizmeti sağlamak ile yükümlüdür.