Endüstriyel Epoksi Zemin Kaplama

Endüstriyel Epoksi zemin kaplama genellikle insan dolaşımının fazla olduğu mekanlarda tercih edilmektedir. Fabrikalar, tesisler, atölyeler, şirketler ve AVM’ler tarafından çokça tercih edilen Endüstriyel Epoksi zemin kaplama her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

Özellikle bu yerlerde yoğun olan insan kalabalığı nedeniyle fazla dayanıklılık gösteren bir malzeme ihtiyacı doğar. Hem dayanıklı malzeme hem de gösterişli olacak bir zemin kaplaması tercih edilmesi en akıllıca olacak yöntemdir. Bu mekanlarda ayakkabı ile dolaşım söz konusu olduğu için özellikle kış aylarında ayakkabılar ile gelecek ıslaklık ve çamur gibi dış etkenler normal kaplamalara zarar verecektir.

Ayrıca aynı şekilde olan ayakkabılar kayma tehlikesi gösterecektir. Bu da hem insan sağlığını etkileyeceği gibi hem de işletmenin durumunu zedeleyecektir. Endüstriyel Epoksi zemin kaplama tercih edilmesinin başlıca nedenleri şöyle sıralanabilir.

  • İnsanların üzerinde dolaşmasında hem kolaylık sağlayacak hem de dayanıklı bir ürün olması nedeniyle yıllarca sorunsuz olarak kullanılabilecek
  • İş yerlerindeki ve AVM’ler deki tekerlekli el araçlarının kullanılması durumunda hiçbir zararı olmayacaktır.
  • Üzerinde eşya çekilmesi halinde dayanıklılık göstererek çizilme veya başka bir problem ile karşılaşma söz konusu değildir.
  • Temizliği son derece kolay olmakla birlikte kir tutmama özelliği sayesinde temizlik yapılmadan da bir süre kullanımı mümkün olacaktır.
  • Hijyenik ve anti bakteriyel olması nedeniyle insan sağlığına son derece uygun bir üründür.
  • Suya ve başka sıvılara dayanıklı malzemeden yapılmıştır.
  • Çok güçlü izolasyon özelliği bulunmaktadır.

Ayak Basmaya Kıyamayacağınız Zeminler

Endüstriyel Epoksi zemin kaplama zemini işyerlerinin tercih etmesindeki en büyük nedenlerin başında ise dekoratif açıdan güzel bir görüntü sergilemesidir. Sınırsız tek renk ve kombinasyon renk seçenekleri olan bu kaplamın maliyeti de sağladığı dayanıklılık ve estetiklik göz önüne alındığında çok uygun fiyatlara gelmektedir.

Ayrıca diğer zemin kaplama malzemelerinden daha farklı yapısı nedeniyle tercih edilen Endüstriyel Epoksi zemin kaplama işlemi uygulandıktan uzun süreler sonra bile ilk gün ki gibi verim alabilmeniz olanaklıdır. Alanında deneyimli ustalar tarafından yapılan uygulamadan sonra kullanıma hazır hale gelmektedir.