Üç Boyutlu Epoksi Kaplama

POLYMEX 5015

ÜÇ BOYUTLU EPOKSİ  KAPLAMA

Ürün Tanımı
Polymex-5015 Şeffaf Epoksi Üç Boyutlu Zemin kaplama Sistemi ; Epoksi Esaslı, iki bileşenli, solventsiz şeffaf, hızlı kürlenen, UV dayanımlı, son kat kaplama malzemesidir.

Kullanım Alanları
Bina içerisinde, renkli kuvars kaymaz kaplamalar üzerinde, UV dayanımı yüksek şeffaf son kat zemin kaplama  sistemlerinde kullanılır. Üç boyutlu  zemin kaplama sistemlerinde kullanılır.

Özellik ve Avantajlar
Kolay uygulanır.
Şeffaftır.
UV ve hava koşullarına dayanıklıdır.
Düşük viskozitelidir.
Solvent içermez.
Mekanik dayanımları yüksektir.
Su, deniz suyu, atık su, alkaliler, asit çözeltileri, tuzlu su, mineral yağlar ve yakıtlara karşı dirençlidir.

Uygulama: Yüzey Hazırlığı

Polymex-5015 Şeffaf epoksi Üç boyutlu zemin kaplama; uygulanacak kaplama yüzeyi toz, kir, yağ ve yapışmayı engelleyecek diğer maddelerden arındırılmış olmalıdır. Uygulama, kaplama sisteminin yeniden kaplanabilme süresi içerisinde yapılmalıdır. Eski kaplamalar üzerine uygulama yapılması durumunda, uygulama yöntemi için Teknik Servisimize danışılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyin çekme dayanımı 1,5 N/mm2, nem oranı maksimum %4 olmalıdır. Zemin sıcaklığının, nem noktasının +3 °C üzerinde olmasına dikkat edilmelidir ve en az 6 saat bu şekilde olacağından emin olunmalıdır

Karıştırma

Polymex-5015 Şeffaf epoksi zemin kaplama; karışım oranına göre kullanıma hazır setler halinde temin edilmektedir. Karışıma başlamadan önce malzeme sıcaklıklarının +15/+25°C arasında olduğundan emin olunmalıdır.

Şeffaf Epoksi Üç Boyutlu Zemin kaplama Sistemi A bileşeni, Epoksi/Poliüretan Reçine karıştırma ucu takılmış 300 – 400 devir/dk’lık mekanik karıştırıcı ile 3 – 4 dakika, içerisine hava sürüklemeden iyice karıştırılmalıdır. Daha sonra, B bileşenin tamamı A bileşeni içine boşaltılmalı ve B bileşeninin içinde malzeme kalmadığından emin olunmalıdır. Polymex-5015 Şeffaf epoksi zemin kaplama; A+B, homojen bir karışım elde edilinceye kadar en az 3 dakika karıştırılmalıdır. Karıştırma kabının kenarında ve tabanındaki malzeme iyice karıştırılmalıdır. İlk karıştırma kabındaki malzeme, temiz bir kabın içerisine alınarak bir süre dinlendirilmeli ve yaklaşık 1 dakika tekrar karıştırılmalı ve kullanılmalıdır.

Temizlik
Uygulamadan sonra kullanılan alet ve ekipmanlar solvent ile temizlenmelidir. POLYMEX Polymex-5015 Şeffaf epoksi Üç Boyutlu zemin kaplama; sertleştikten sonra yüzeyden ancak mekanik yöntemler ile temizlenebilir.

Depolama ve Raf Ömrü
Şeffaf Epoksi Üç Boyutlu Zemin kaplama Sistemi Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır. Kısa süreli depolamalarda, en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise, paletler üst üste konulmamalıdır.
Uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar uygun depolama koşullarında saklanarak 1 hafta içinde kullanılmalıdır. Depolanan malzemelerin altına mutlaka palet  ve raf sisteminde depolanmalıdır uzun süreli depolamalarda mutlaka havalandırma sistemi olması gerekmektedir.

Uygulama

Polymex-5015 Şeffaf Üç Boyutlu epoksi zemin kaplama; yüzeye çekpas veya rulo yardımı ile uygulanmalıdır. İzleri minimize etmek için yüzey yeterince taranmalıdır.

Sarfiyat Ortalama
0,800.gram -3,00 kg/m2

Uygulamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Şeffaf Epoksi Üç Boyutlu Zemin kaplama Sistemi Uygulamada, ortam ve yüzey sıcaklığı +8 °C’nin altında ya da +25 °C’nin üzerinde ise, uygun sıcaklıklar beklenmelidir. Ayrıca aşırı sıcak, yağışlı veya rüzgârlı havalarda uygulama yapılmamalıdır. Uygun sıcaklıklarda yapılacak uygulamalarda, kullanılacak malzemeler, 1 – 2 gün önceden uygulama alanına getirilip depolanmalı ve ortam şartlarına uyum sağlaması sağlanmalıdır. Aşırı soğuk havalarda yapılacak uygulamalarda, ısıtıcılar yardımı ile ortam ve zemin sıcaklığının artırılması sağlanmalı, malzemenin işlenebilirliğinin artırılması için, ambalajlar +20/+25 °C de şartlandırılarak kullanıma hazır hale getirilmelidir.
Şeffaf Epoksi Üç Boyutlu Zemin kaplama Sistemi Epoksi ve poliüretan esaslı zemin sistemleri, uzman uygulamacılar tarafından uygulanmalıdır. Reçine esaslı sistemlerin çalışma ve reaksiyon süreleri, ortam ve zemin sıcaklığından ve havadaki bağıl nemden etkilenir. Düşük sıcaklıklarda kimyasal reaksiyon yavaşlar, bu da kullanma süresini, üzerinin kaplanabilme süresini ve çalışma zamanını uzatır. Aynı zamanda viskozite yükseldiğinden sarfiyat artar. Yüksek sıcaklıklar, kimyasal reaksiyonu artırır ve yukarıda belirtilen zamanlar buna bağlı olarak kısalır. Malzemenin tamamının kürlenmesi için ortam ve zemin sıcaklığı, izin verilen minimum sıcaklığın altına düşmemelidir. Kaplamanın tamamlanmasından sonra, kaplama en az 24 saat direkt su temasından korunmalıdır. Eğer bir su teması olursa, bu kaplama üzerinde karbonatlaşma ve yumuşama yaratacak ve bu da, kaplamanın özelliklerini yitirmesine neden olacaktır. Böyle bir durum karşısında kaplamanın tamamı zeminden kaldırılmalı ve yenilenmelidir. Şeffaf Epoksi Üç Boyutlu Zemin Kaplaması

Polymex-5015- Şeffaf Epoksi Üç Boyutlu Zemin kaplama Sistemi kullanıma hazır setler halinde temin edilmektedir. Uygulama esnasında karışım içerisine solvent vs katılmamalıdır

Ambalaj
20 kg’lık set
Bileşen A: 12,5 kg teneke kutu
Bileşen B: 7,5 kg teneke kutu

16.kg’lık set

Bileşen A: 10, kg teneke kutu
Bileşen B: 6, kg teneke kutu

NOT : İstenirse ambalaj sistemlerimiz varil veya aybisi sistemlerinde olabilir

Güvenlik Önlemleri
Şeffaf Epoksi Üç Boyutlu Zemin kaplama Sistemi Depolama ve uygulama alanlarına ateşle yaklaşmak tehlikelidir. Depolama ve uygulama alanları havalandırılmalıdır. Uygulama esnasında, iş ve işçi Sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemelerin tahriş edici etkilerinden dolayı, bileşenler cilde ve göze temas ettirilmemeli, temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır.
Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

Notlar
Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir. Şeffaf Epoksi Üç Boyutlu Zemin Kaplaması.