[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Polymex-3024- Solventsiz Poliüretan  Seramik Yapıştırıcı

Tanım:

Solvent içermeyen, çift komponentli, yüksek performanslı, su yalıtımı sağlayan, çok amaçlı poliüretan esaslı Seramik yapıştırıcıdır.

Uygulama Alanları::

Seramik, granit seramik gibi kaplama malzemelerinin beton, metal, ahşap yongalı çimentolu levha (betopan), ahşap, alçı panel seramik zemin kaplamalar gibi çeşitli yüzeylere yapıştırılmasında kullanılır.  Parke yapıştırılmasında kullanıma uygundur.  Alttan ısıtmalı zemin uygulamalarında kullanılır. Arkası file ile güçlendirilmiş kaplamalar gibi ince seramiklerin yapıştırılması için kullanılır.  Dilatasyon bandının yapıştırılmasında kullanılır.

Özellikleri:

Solvent içermez. 
Yüksek esnekliğe sahiptir. 
Su yalıtım malzemesi olarak kullanılabilir. 
Yüksek yapışma gücüne sahiptir.

Korozyondan  korur, alkalilere ve baz asitlere dayanıklıdır.
Mantar ve bakterilerden etkilenmez.
Solventsiz oluşu nedeni ile güvenli kullanım sağlar.
UV ışınlarından etkilenmediğinden güneş ışınlarına dayanıklıdır.
Uygulandığı  yüzeye göre aderansı yüksek olup, yaşlanmaya dirençlidir.
Su, asitli su ve tuz solüsyonlarına, gres yağı ve petrole karşı dayanıklı aynı zamanda su geçirimsizdir.

 

Teknik Özellikler:

(23°C ve %50 Bağıl Nem) 
Genel Bilgiler 
Renk 
A komponenti: Açık sarı 
B komponenti: Koyu kahve 
Raf Ömrü: Güneş görmeyen kapalı depolarda, oda sıcaklığında 12 ay 
Solventsiz Poliüretan Seramik Yapıştırıcı

 

 

Uygulama Bilgileri  Karışım Oranı :

A komponenti: 6,25 kg 
B komponenti: 0,75 kg 
Karışımı Kullanma Süresi: 45-60 dakika 
Sertleşme Süresi: 
%80 sertleşme 24 saat 
%100 sertleşme: 1 hafta 
Kayma (EN 1308): ≤ 0,5 mm 
Tüketim :Yaklaşık 1,5 kg/m² (Düzgün yüzeylerde, 4x4x4 mm diş ebatlı tarak ile).Su yalıtım malzemesi olarak kullanıldığında 1 mm kalınlık için 0,75 kg/m2 -Solventsiz Poliüretan  Seramik Yapıştırıcı

 

Uygulama Talimatı:

Uygulama yapılacak yüzeydeki yapışmayı azaltacak toz, kir ve yağ varsa tümüyle temizlenmelidir. Yüzey temiz, kuru ve sağlam olmalıdır.  Yüzeyde bozukluklar  düzeltilmelidir. Alttan ısıtmalı sistemlerde ısıtma 10 gün önceden devreye girmiş olmalı ve uygulama esnasında kapatılmalıdır. Sistem uygulama tamamlandıktan 72 saat sonra devreye alınabilir. 0,75 kg B komponenti 6,25 kg A komponenti ile homojen renk elde edinceye kadar karıştırılmalıdır. Karışım yüzeye yayılarak dişli bir taraklı malayla (4x4x4 mm diş ebatlı) taraklanmalıdır. 40×40 cm ve daha büyük ebatlarda kombine yapıştırma yöntemi ile uygulama yapılmalıdır. Seramik veya parkeler 45-60 dakika içerisinde yüzeye yapıştırılmalıdır. Su yalıtım malzemesi olarak kullanıldığında; İlk kat düz bir mala ile 1 mm kalınlık oluşturacak şekilde yüzeye sürülmeli, ilk katın kurumasının ardından, ikinci kat taraklı mala ile taraklanarak seramikler yapıştırılmalıdır. Solventsiz Poliüretan Seramik Yapıştırıcı Kaptaki kullanım süresi geçmiş harç atılmalıdır. POLYMEX 3024 aletlerden ve yüzeyden poliüretan temizleyicisi kullanılarak çıkarılmalıdır. Solventsiz Poliüretan Seramik Yapıştırıcı
 

 Ambalaj:

10,kg ve  7.kg üniteler halinde sac veya plastik kovalarda

Depolama ve Raf Ömrü:
Açılmamış ve zarar görmemiş orijinal ambalajında üretim tarihinden itibaren 12 ay.

Notlar: 
Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]