Solventsiz Epoksi Esaslı İki Bileşenli Epoksi Astar

Polymex-9000-Solventsiz Epoksi Esaslı İki Bileşenli Epoksi Astar

Tanımı ve Özellikler:

Polymex-9000- Solventsiz  Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar: 2 komponentli,% 100 katı madde ihtiva eden, beton ve benzeri Yüzeyler için şeffaf astardır. Beton yüzeyin gözeneklerini doldurur ve malzeme ile yüzeyin Mükemmel bir şekilde Akrilik  Poliüretan veya Epoksi self leveling malzeme ile kaplanmasına imkân Sağlar. Beton neminin, CM Nem Ölçer (karpit yöntemi) ile ölçüldüğünde, maksimum %5 olduğu durumlarda kullanılır.  her türlü Epoksi bazlı ürün altında astar olarak kullanılır. Solvent içermeyen, Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi  Esaslı astar malzemesidir.

Özellikler : 
Epoksi Astar Uygulanan yüzeye nüfuz ederek yüzeyi serleştirir. Yağ ve hafif kimyasalların penetrasyonunu önler.

Uygulama:

P-9000- Solventsiz  Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar: Uygulanacak yüzeyde bulunan gevşek parçalar mekanik olarak giderilir. Yağ ile kirlenmiş zeminler deterjanlar ile yıkanmalı ve  kurumaya bırakılmalıdır. Uygulamadan evvel zeminin tamamen kuru olması gerekmektedir. Hazırlanan yüzeye 1 m² ye  0,200 kg.  Polymex-9000 gelecek şekilde fırça ya da rulo ile iyice yedirilerek uygulanır. Uygulama ikinci kat yapılarak bitirilir. Eğer zemin emici ve geçirgen ise 1 m² yüzeye 0,300 kg. Polymex-9000- Solventsiz  Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar uygulanmalıdır. 

Kuruma:

Polymex-9000- Solventsiz  Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar ;ilk sertliğini 3-4 saatte, dokunma sertliğini 5-7 saatte, tam kimyasal kürünü 7. gün sonunda alır. İlk sertleşmesini tamamlayan malzeme kullanıma  hazırdır.

Kimyasal Dayanım:

 P-9000- Solventsiz  Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar;  aşağıdaki kimyasallardan 1 hafta süreli daldırma deneyi sonucunda etkilenmemiştir. 
Sülfirik asit %30, Hidroklorik asit %20, Kostik soda %30, Amonyak %30, Asetik asit %50, Laktik asit % 15, Benzin, Deniz suyu, Ksilen, Toluen, Ham petrol, Mineral yağ, Hidrolik yağ, Yağ asitleri, Stiren ve Meyve suları gibi malzemelerden etkilenmez.

Teknik Avantajlar:

 Korunaklı ve kuru bir ortamda tüm malzemeler 12 ay depolanabilir.

Ambalaj:

P-9000- Solventsiz  Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar;  Reçine ve Sertleştirici ayrı ayrı paketlerde olmak üzere (15,KG ve 21,KG Takımlar halindedir)

Epoksi Astar Teknik Özellikler:

Epoksi Astar Renk Şeffaf
Epoksi Astar Yoğunluk 0,9 kg/lt
Epoksi Astar Basınç Dayanımı 70 N/mm²
Epoksi Astar Eğilme Dayanımı 20 N/mm²
Epoksi Astar Yapışma Mukavemeti 4-5 N/mm²
Epoksi Astar Kuruma 3-4 saat

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

P-9000- Solventsiz  Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar. Eldiven, gözlük ve koruyucu giysi kullanınız. Deri ile temas halinde sabun ve su ile yıkayınız. Yutmayınız, boş ambalajları gıda maddesi depolamak için kullanmayınız ve ateşe atmayınız. Sadece profesyonel kullanım içindir, çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza ediniz. Poliüretan yalıtım İzolasyon malzemesi

Notlar:

P-9000- Solventsiz  Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar, Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir.

P-9000-Solventsiz  Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar

Endüstriyel Kaplama Epoksi Isı Yalıtımı Otopark Zemin Kaplama perde izolasyonu Perde Yalıtımı Poliüretan Enjeksiyon polyurea Polyurea catı İzolasyonu Polyurea Kaplama Polyurea Teknik Bilgi Polyurea Teras Yalıtımı Polyurea Uygulamaları Polyurea Yalıtım Sprey Poliüretan Köpük Su İzolasyonu Su Yalıtımı Epoksi Astar Teras Yalıtımı Zemin Kaplama

P-9000-Solventsiz  Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar