[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]POLYMEX 5011

SOLVENTSİZ EPOKSİ SON KAT BOYA

Ürün Tanımı

Solventsiz Epoksi Son Kat İki Bileşenli, Solventsiz Epoksi Reçine Esaslı, Parlak mat  görünümde, son kat boyadır. P-5011-Solventsiz Epoksi Sonkat Boyası.

Kullanım Alanları

Solventsiz Epoksi Boyası Özellikle kimyasal zarar görmeye müsait koşullarla karşılaşan tüm çelik ve beton yüzeylerin korunmasında kullanılır. Metal yüzeylerin, beton zeminlerin, kimyasal ve fiziksel etkilere karşı korunması amacı ile geliştirilmiş bir zemin kaplama sistemidir. Gübre, asit, kağıt, şeker ve benzeri kimya sanayilerinde, rafineriler ve petrokimya komplekslerinde, iskele, köprü, atık su arıtma tankı, su deposu, boru hatları ve arıtma tesislerinde ki tüm yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir. Solventsiz Epoksi Boyası Kullanıldığı beton ve metal yüzeyleri atmosferik ve kimyasal etkilerden korumak amacıyla rafineriler, petrokimya ve diğer sanayi kuruluşlarında liman ve tersanelerde, içme suyu ve yakıt depolarında, arıtma ve atık su tesislerinde, şarap depolama tankları, gıda sanayinde, hastane ve ilaç sanayi, laboratuar, tekstil ve otomotiv endüstrisi gibi, zemin tozumasının üretimi etkilediği sanayi tesislerinde zemin ve Duvar kaplaması olarak kullanılır.

Uygulama

Solventsiz Epoksi Boyası Ana malzeme karıştırıldıktan sonra sertleştirici ilave edilerek homojen oluncaya değin 2-3 dakika karıştırılır. Karışım 15 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçilir. Karışım ömrü süresince uygulanabilecek miktardan fazla malzeme hazırlanmamalıdır.Epoksi boyası Karışım uygulama viskozitesini verir. Solventsiz Epoksi sistemlerde karışıma epoksi tiner ilavesi yapılmaz. Solventsiz Epoksi Son Katın, kendisinden beklenilen performansı sağlayabilmesi için en az 180 μ. Kuru film kalınlığı verecek şekilde önerilen astarlar üzerine son kat olarak uygulanması tavsiye edilir. Yaş üstü yaş uygulama yapılmayacak ise, ikinci kat uygulamasında kat kabulü için 12 saat beklenmelidir

Uygulama Şartları

Solventsiz Epoksi Boyası Küf, mantar ve bakteri oluşumuna karşı dirençlidir su bazlı ipek mat boyalar. Duvarlarınızın estetik görünümünü uzun yıllar korur. Yıkanabilme özelliğiyle kolayca temizlenir, alev yayılımını engeller. Yapının zamanla oturması nedeniyle meydana gelen çatlakları köprüleme özelliğine sahiptir  Yeni beton ve çimento sıvanın en az 21 gün kürlenmesi gerekir. Kürlenmiş yüzeydeki harç artığı vs. hafif kumlama veya fırçalama ile uzaklaştırıldıktan sonra seçilen astar uygulanır. Eski beton ve çimento sıva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz vs. gibi gevsek parçacıklar kumlama, kazıma, fırçalama ile uzaklaştırılır. Yağ ve gres artıkları deterjanlı su ile temizlenir, nötralizasyon gerekiyorsa yüzey % 3-4 lük hidroklorik asit veya asetik asit çözeltisi ile silinir ve su ile yıkanır. Seçilen astar uygulanmadan evvel zeminin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir.

[/vc_column_text][vc_separator color=”grey”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Özellikleri

Korozyona ve kimyasallara karşı gösterdiği yüksek savunma direnci, Kalın katlar halinde uygulanarak yüksek film bir kalınlığı elde edilebilmesi, Yüzeye parlak bir görünüm kazandırması. Asit, petrol ürünleri, su ve solventlere dayanıklı olması, Aşınma ve darbelere karşı mekanik mukavemetinin yüksek olması, Özellikle içme suyu depolarında kullanılmaya uygun olması sağlanır.

Uygulama 

Kısa tüylü rulo, Tarak mala veya Airless Sprey ile uygulanır.

Uygulama Sıcaklığı

+10 °C’nin altında uygulama yapılmamalıdır.
Karışım Ömrü

20 °C’de 1 saat. Karışım miktarı ve ortam sıcaklığı yükseldikçe karışım ömrü kısalır.

Katlar Arası Bekleme

En az 12 en fazla 48 saat. Bu zaman süresi aşıldığı takdirde zemin, iyi bir yapışma için zımpara ile pürüzlendirilmelidir.

Kuruma Süresi

20°C’de yüzeysel kuruma: 6-8 saat; 20°C’de tam kuruma: 16-24 saat

Kürlenme

20°C’de 7 gün. Bu süre zarfında boya filminin hiç bir kimyasal ve mekanik etkiye maruz kalmaması gerekir.

Temizlik

Sellozik Tiner ile temizlenir.

Sarfiyat

Teorik olarak 125 mikron film kalınlığında tek katta yaklaşık 400, gram /m(Yüzeyin pürüzlülüğüne bağlı olarak değişir.)

Depolama ve Raf Ömrü 

10-35°C’de rutubetsiz kapalı ortamlarda orijinal açılmamış ambalajlarında 1 yıl.

Ambalaj

5 kg’lık ve 25 kg’lık takımlar halinde.

Notlar
Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir. Solventsiz Epoksi son kat iki bileşenli, solventsiz epoksi reçine esaslı, parlak görünümde, son kat boyası kullanım talimatlarını uygulayınız.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_media_grid style=”all” items_per_page=”10″ element_width=”4″ gap=”5″ button_style=”rounded” button_color=”blue” button_size=”md” arrows_design=”none” arrows_position=”inside” arrows_color=”blue” paging_design=”radio_dots” paging_color=”grey” loop=”” autoplay=”-1″ item=”mediaGrid_Default” grid_id=”vc_gid:1458042441866-7ffbd902-0ae2-4″ include=”3893,3538,3781″][/vc_column][/vc_row]