[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

TDS 2008 İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Ürün Tanımı

Sentetik ve silikon reçine esaslı antimon trioksit özel reçine katkı sayesinde yanmaya karşı dirençlidir. Yüksek ısıya dayanıklı saf silikon reçinelerle hazırlanmış, koruyucu son kat, ısıya dayanıklı yanmaz boyadır.

Kullanım Alanları

Yüksek ısı ile temas eden yüzeylerde güvenle uygulanır. Baca, fırın ve motor yüzeylerinin boyanmasında kullanılır. Beton yüzeyler, saç yüzeylerde, beton bacalarda, rutubetli yerlerde, OSB suntalarda ve tahta kaplamalarında kullanılmaktadır. Yeni tatbik edilecek yüzeylerin çok iyi temizlenmesi gerekir. Tatbikatta ince bir kat atılıp üzerine ikinci kat atılırsa daha iyi sonuç alınır. Alevle direkt temasta olmayan yangın merdivenleri metal baca ve sobalarda, egzozlarda, buhar ve Sıcak su kazanlarında ısı dayanımlı yanmaz boya olarak kullanılır.

2008

Uygulama

Uygulama şekli püskürtme (alttan hazneli 1,8 mm meme çaplı pistole) ile uygulanır. Fırın tiner ile inceltilebilir. İnceltme oranı İlk kat % 5-8, ikinci kat % 3 oranında inceltilebilir. Uygulama Viskozitesi 18 – 20 sn (20°C)
Uygulama koşulları Havanın bağıl nemi en çok %80, ortam sıcaklığı 5–30°C ve uygulanacak yüzey sıcaklığı en az +5°C olmalıdır. Kapalı yerlerde yapılan uygulamalarda maske kullanılmalı, uygulama sırasında ortam periyodik olarak havalandırılmalıdır. Uygulanan yüzeyler ön hazırlığı ve temizliği yapılmış astarsız metal yüzeyler.

2008 2

Teknik Özellikler

Renk Mat görünümlü metalik, gümüş gri ve siyah
Parlaklık Yarı mat, Mat veya Parlak
Bağlayıcı Madde Sentetik ve Silikon Reçine Esaslı
Yoğunluk 1,30 – 1,45 gr/ml(Renklere göre değişir)
Katı Madde %52 – %58 Ağırlıkça (Renklere göre değişir)
Kuru Film Kalınlığı 30 Mikron
Teorik Kaplama Kapasitesi 10,8 m2 / lt
Viskozite 50±15 sn 20°c (DIN 4 )
Uygulama Isı Limitleri 5 – 80 derece
Boya  İnceltici Silikon tineri ile veya Rabıt Tineri ile
Isı Mukavemeti 600°c (    İstenildiğinde derece yükseltilir.)
Depolama Süresi 12 Ay
  Kuruma Süresi İlk kuruma: 1-2 saat
İkinci kat tatbikatı: 2 saat
Tam kuruma: 24 saat

Depolama ve Raf Ömrü

Açılmamış orijinal ambalajında serin ve kuru ortamda korunmalıdır. Uygun depolama koşullarında 12.aydır. Açılmış ambalajların ağızları sıkıca kapatılarak hava alması engellenmelidir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]